KİTAPLAR

 
Desk
Screen Shot 2021-07-03 at 10.11.42.png

Bulmacalarla Kutsal Kitap

Bu kitapta Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur, İncil) ile ilgili 15 tane kare bulmaca, 7 tane boşluk doldurma, 3 tane soyağacı ve 5 tane eşleştirme sorusu bulunmaktadır. Bu soruların önemli bir kısmı yaratılış, coğrafya, melekler, peygamberler ve Kurtarıcı ile ilgilidir.

Bu kitabın Tanrı Sözü'nün ve Tanrı karakterinin anlaşılmasına bir katkı sağlamasını umuyorum.

Image by Johnny McClung
3.png

Kutsal Kitap'taki Sıra

Dışı Hikayeler (3. Kitap)

Kutsal Kitap’taki Sıra Dışı Hikayeler kitap serisinin üçüncü kitabında Tevrat’tan 17 sıra dışı hikaye seçilmiştir. Bu çalışmanın, Tanrı’nın insanları çok sevdiğinin ve Tanrı’ya güvenenlerin daima güvenlik içinde olacaklarının anlaşılmasına yardımcı olmasını umuyorum.
 

 
 
Gray Structure
2.png

Kutsal Kitap'taki Sıra

Dışı Hikayeler (2. Kitap)

Bu kitapta Tevrat’tan 17 sıra dışı hikaye seçilmiştir. Bu hikayelerin çoğunluğu az bilinen hikayelerdir. Bu çalışmanın Tanrı Sözü’ne olan ilginin artmasında bir katkı sağlamasını umuyorum.

White Feather
1.png

Kutsal Kitap'taki Sıra

Dışı Hikayeler (1. Kitap)

Bu kitapta Tevrat’ın ilk beş kitabından 20 sıra dışı hikaye seçilmiştir. Bu hikayelerin çoğunluğu az bilinen hikayelerdir. Bu çalışmanın Tanrı Sözü’ne olan ilginin artmasında bir katkı sağlamasını umuyorum.

 
Ancient Ruins
Neden Çok İyiyim

Peygamber İsimlerinin Anlamları

Peygamberlerin isimleri, ilginç bir biçimde hem hizmetleri hem de vermiş oldukları mesajla paralellik taşımaktadır. Ülkemizde peygamberlerin isimlerine büyük saygı duyulurken ne yazık ki anlamları insanlar tarafından pek bilinmemektedir. Oysa peygamber isimlerinin anlamları en üst düzeyde saygıya layık olan Tanrı'yı yücelten birer sıfat gibidir. Bu yüzden bu özet çalışmanın Tanrı'ya övgü ve yücelik getirmesini diliyor ve bu yönde dua ediyoruz.

 
Architectural Structure
Neden Çok İyiyim

Kurtuluş

Kurtuluş Kutsal Kitap'ın en önemli konusudur. Bu, Rabbimiz İsa Mesih aracılığıyla Tanrı'nın gerçekleştirmiş olduğu işin tümüdür. Yaratılışın en başında insanın düşüşüyle başlayıp Vahiy kitabının sonuna kadar işlenen ana tema budur. Kilise, İsa Mesih'in kurtuluşunu doğru bir biçimde anlamadığında, Yasa yükü altında, insan felsefesi ve öğretişlerinin gölgesinde kalmaya mahkumdur.

Bu kitap, Tanrı'nın, İsa Mesih'in ölümü, gömülüşü ve dirilişiyle neyi tamamlamış olduğunu öğrenme konusunda, yüreğinizde ve ruhsal varlığınızda büyük bir açlık yaratacaktır.

 
Neden Çok İyiyim

Bilmeniz Gereken 40 Gerçek

Mesih imanlısı, lütufla kurtulmuş zavallı bir günahkar değildir. Lütufla yeni bir doğaya kavuşup tanrısal güçle donatılmış bir kutsaldır. Artık yaşamda köle değil efendidir. Kaleme almış olduğum bu kitapta anlatmak istediklerimi, hiçbir şey Galatyalılar 4:1 ayetlerinden daha iyi özetleyemez: ''Şunu demek istiyorum: Mirasçı her şeyin sahibiyse de, çocuk olduğu sürece köleden farksızdır. (Galatyalılar 4:1)''

 
 
Neden Çok İyiyim

Neden Çok İyiyim?

Bir ay kadar önce, evimin yakınlarında bulunan bir market zincirine bir şeyler almak için gitmiştim. Sık sık gittiğim bu şubedeki kasiyer kendisine yabancı olmayan yüzümü hemen tanıdı. Zaten benim bir öğretmen olduğumu da biliyordu. Kasiyer, kibar bir şekilde “Merhaba, nasılsınız?” diyerek beni selamladı. Ben de, “Çok iyiyim, siz nasılsınız?” diye sordum. Kasiyer, alaycı bir gülümsemeyle, “Eğer beş gün bana da tatil olsaydı ben de ‘çok iyi’ olurdum.”  diyerek yanıt verdi. Ben de, “Çok iyi olmamın nedeni okulların beş gün tatil olması değil, benim mutluluğum koşullara bağlı değil ki. Ben doğaüstü bir şeyden dolayı çok iyiyim.” dedim.

 
Yaratılış

Yaratılış

Kutsal Kitap'ın (Tevrat, Zebur, İncil) Yaratılış bölümü insanoğlunun binlerce yıldır aradığı pek çok sorunun yanıtını içinde barındırır. Her şey nasıl başlamıştır, insanoğlu neden ve nasıl yaratılmıştır ve yaşamın

anlamı nedir?

Bu kitap, Kutsal Kitap'ın ışığında tüm bu sorulara yanıtlar sunmaktadır.